Manuálny zmäkčovač vody LT

Trvalo nízka cena
Typ::
LT 8skladom 0.000
LT 12skladom 12.000
LT 16skladom 27.600
LT 20skladom 54.000
Výrobca: DVA
Záručná doba: 12 mesiacov
Kód: DVALT
Dostupnosť: skladom
84.00 Cena s DPH
70.00 ks bez DPH
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zmäkčovač sa inštaluje na vstup studenej vody do spotrebiča. Tieto zmäkčovače sa používajú hlavne na úpravu tvrdosti vody pre kávovary, malé barové umývačky. Model LT12 už môže napájať výrobniky ľadu, väčie modely podpultových umývačiek, kávovary a modely LT 16 a LT 20 môžu napájať aj velké umývačky (okrem tunelových ) a taktiež konvektomaty či iné zariadenia ktoré potrebujú pre svoju činnosť vodu.

Upozornenie: Používajte pre regeneráciui ba chlorid sodný NaCl a pokiaľ možno nejodidovanú, teda technickú soľ. Kuchynská soľ je jodidovaná. Používanie jodidovanej - kuchynskej soli  skracuje životnosť  katexu - regeneračnej živice, ktorá je pre činnosť zmäkčovača nenahraditeľná. Ak nemáte inú soľ, použite aj kuchynskú soľ, teda soľ, ktorá obsahuje jód. Avšak pokiaľ možno nie často a určite nie dlhodobo. Použitie akýchkoľvek iných chemických látok, alebo výrobkov je prísne zakázané! Regeneračná živica v zmäkčovači vody ( Katex) je potrebná k tomu, aby správne fungoval -  Nevyhadzujte ju preč !

Inštaláciu a jeho prvé spustenie nechajte na odborný servis. Pokiaľ si to predsa len chcete urobiť sami, dodržujte pokyny inštalačného návodu. Zmäkčovač napojte výlučne na studenú vodu. Pre uľahčenie času regenerácie zmäkčovača doporučujeme k zmäkčovaču namontovať aj merač prietoku vody. Priložená tabuľka slúži ako pomôcka, koľko vody môže cez zmäkčovač pretiesť od jednej regenerácie po druhú v závislosti od tvrdosti prívodnej - vstupnej vody. Na meranie dodávame indikátory tvrdosti vody v nemeckých (d ) stupňoch. (viď. Suvisiace produkty ) 

f  - francúzka stupnica pre tvrdosť vody
d - nemecká stupnica (používa sa aj v SK)  Tabuľa pritokov - Pomôcka pre určenie času kedy regenerovať podľa spotrebovanej vody.

Ďalšie produkty / príslušenstvo vhodné k tomuto produktu