Bunka pre vertikálnu živú stenu Pixel Garden 09, Čierna

Výrobca: EU
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: PG09B
Dostupnosť: cca 10 dní
Cena na vyžiadanie
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bunka pre vertikálnu živú stenu Pixel Garden 09,  Čierna farba  

Popis :

Pixel Garden je jedinečný modulárny zavlažovací systém, chránený patentom. Montáž kvitnúcich stien nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti. Systém je možné inštalovať nielen v exteriéri, ale aj vo vnútri budov. Pixel Garden vám otvára predstavivosť na zostavenie vlastných motívov vertikálnych záhrad.

Rad produktov Pixel Garden umožňuje rýchle a ľahké vytvorenie dekoratívnych vegetačných stien pre potreby interiérového dizajnu (rodinných domov, obchodných priestorov, galérií, administratívnych budov, nákupných centier, hotelov), rovnako ako aj v dizajne otvoreného priestoru. Špeciálne navrhnuté moduly s rastlinami môžu byť použité na vybudovanie priečok, oddeľovacích stien, altánkov, plotov a pod. 

Vertikálny dizajn živých stien umožňuje využiť priestor všetkých veľkostí, dáva možnosť využitia vertikálnych rovín stien, doteraz nedostupných pre využitie zelene. Pri navrhovaní exteriéru, vertikálnych záhrad sa stáva novým štandardom pre záhradných architektov.

Pixel Garden riešenia sú ideálne pre nákupné centrá, galérie, mestské parky, verejné priestranstvá, reštaurácie, kaviarne s vonkajšími terasami, rovnako ako aj v súkromných domoch, na tersách a v záhradach. Ponúkaný systém osadený kvetinami môže slúžiť ako protihluková bariéra, nahrádza živé ploty v záhradách, môže byť vzyužitá tiež ako priečka či stena kanceláriách a stravovacích zariadeniach.

Okrem dekoratívnej funkcie Pixel Garden môže tiež slúžiť aj ako reklama - prvok vonkajšej reklamy s funkciou vizuálnej komunikácie. Menšie kvetináče a moduly v tvare pixelov umožnia vytvorenie akejkoľvek  mozaiky alebo obrazov.
Z kresby kvetín môžete vytvoriť nielen abstraktné motívy, ale aj zvláštne symboly, logá alebo dokonca titulky, ktoré budú určite priťahovať pozornosť všetkých návštevníkov. 

Konštrukcia:

Modul pre ukladanie kvetináča je kompaktné dvojmodulové puzdro - box , ktoré je navrhnuté tak aby pri osadení skosenou spodnou časťou, umoźnilo dosadnúť kvetináču na dno puzdra. Inštalácia kvetináča je pomocou vodiacich prvkov, ktoré sú na dne a po stranách boxu - púzdra. Jednotlivé púzdra - boxy sú navrhnuté tak, aby tvorili stabilný systém. Vďaka tejto konštrukcii môže byť kvetinová stena akejkoľvek veľkosti s neobmedzenou výškou. Pre istenie danej polohy boxu je vybavený otvorom ktorým sa dá zaistiť pozícia k zadnej stene skrutkou.

Osadenie kvetináčov je navrhnuté pod uhlom, ktorý bol vybraný tak, aby spĺňal dve základné funkcie. Na jednej strane s cieľom zabezpečiť primeranú úroveň zásobovania vodou a na druhej strane - aby celá skladba vytvorila pôsobivý, vizuálne príťažlivý celok z každého uhla pohľadu a z akejkoľvek vzdialenosti. Výsledkom je, že sa vytvorí kompaktná, kvetinová, živá stena a technické prvky sú takmer neviditeľné pre ľudské oko.

Bunky sa pri montáži spájajú veľmi jednoducho. Osádzajú sa na jednoduchú nosnú konštrukciu, ktorá sa vyhotoví buď z drevených hranolčekov, alebo z hlinikových profilov. Výrobca ju nedodáva, pretože každá stena je iná a konštrukcia sa dá jednoducho vyhotoviť vždy podľa požiadaviek, ktoré daný architektonický projekt vyžaduje. Väčšina zákaznikov si kúpi len bunky a sami si zhotovia vertikálnu záhradu. To isté je aj so zavlažovaním. Je možné zalievať živú stenu ručne, alebo namontovať automatickú závlahu. Ak sú rastliny sukulentné, alebo dobre odolné suchu, tak je vonku, závlahu možné ponechať na prírodu.

Zavlažovanie:

Konštrukcia Pixel Garden umožňuje premyslený, kaskádový, ekonomický, spôsob zavlažovania celej vertikálnej záhrady. Celá stena môže byť zásobovná vodou pomocou jediného pripojenia - napríklad, záhradnou hadicou. Zavlažovanie je realizované horizontálnymi prvkami umiestnenými v najvyššej úrovni steny s kvetináčmi.

Priame zalievanie rastlín v najvyššom module je dostatočné na zabezpečenie požadovanej hydratácie pre celú kvetinovú stenu. Systém je navrhnutý tak, aby voda automaticky (cez prepadové otvory) od vstupu prepadla do nižších úrovní, a optimálne naplnila každú bunku v systéme - každý "Pixel".

Všetky prvky sú naplnené vodou len do určitej miery - určuje sa podľa toho, ako vysoké sú stonky. Pri prekročení tejto hladiny vody prepadá do nižších úrovní, zatiaľ čo otvory na dne kvetináča umožňujú zavlažovaniu zeme v kvetináčoch. Týmto spôsobom, sa zaplnia aj spodné moduly a v dôsledku toho je celá stena, rovnomerne zavlažovaná.

Zavlažovanie, ale aj výživa rastlín sú riešené sieťou zavlažovacích trubíc kontrolovaných ventilmi. Do vody sa pridávajú tekuté hnojivá, aby mali rastliny zabezpečený prísun živín potrebných na rast. Nadbytočná voda sa hromadí v zbernej nádobe v spodnej časti konštrukcie. V uzatvorenom cykle sa voda znovu prečerpáva, prípadný nadbytok je odvádzaný do kanalizácie. 

 

 

Pixel Garden


EU     

Stiahnite si :

PixelGarden 
Pixel Garden
brožura

PixelGarden
Pixel Garden
Rozmery

PixelGarden
Pixel Garden
letak EN

PixelGarden
Pixel Garden
Panely, Stojany

PixelGarden
Pixel Garden
Zavlažovací systém 
Pozrite si :
                       

Hmotnosť bunky ( pixelu) : 0,26 kg
Rozmery bunky : 199 mm x 123 mm x 60 mm
Priemer kvetináča :  Ø 90 mm  ( horný okraj Ø 95 mm, dolný Ø 83 mm
Počet buniek na 1 m2 40 ks  ( t.j. 40 ks buniek + 80 ks kveináčov Ø 90 mm = 1 kartón)
   
Počet buniek na palete : 480 ks + 960 kvetináčov. (12m2)
Počet kartónov na palete : 12 ks ( 400 mm x 400mm x 800 mm)  Obsah kartónu je 40 ks buniek + 80 ks kveináčov Ø 90 mm = 1m2
Hmotnosť naloženej palety :  cca. 150 kg
Rozmery naloženej palety : 1200 mm x 800 mm x 1700 mm
   
   

 Pixel Garden, bunka pre vertikálnu stenu

Pixel Garden - instal
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia


PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_montaz
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia
PixelGarden_instalacia